Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 I miejsce Kamili Klimczyk w 21. edycji konkursu literackiego „O laur Bielskiego” I miejsce Mai Janeczek w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” Natalia Kozińska finalistką Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Laboratoria przyszłości

Anna Szewczyk Kategoria: Labrotoria Przyszłości
Opublikowano: 31 sierpnia 2022 Odsłony: 134

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2022-23_sp2022-09-16_00.jpg

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki otrzymanemu wsparciu, uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunku STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/laboratoria.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia, pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach chemii i matematyki, ale także w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymane przez nas wsparcie w kwocie 81 000,00 zł przeznaczyliśmy na zakup sprzętu do prowadzenia zajęć z chemii, matematyki, robotyki oraz sprzętu audio-video. Uczniowie będą mogli korzystać z wysokiej jakości drukarki 3D i kompatybilnego z drukarką laptopa z możliwością obróbki materiałów graficznych i video, zestawów konstrukcyjnych z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami m.in. do nauki podstaw programowania i elementów robotyki, stacji lutowniczych. Nasza szkoła została wyposażona także w profesjonalny sprzęt do nagrywania obrazu i dźwięku, w tym nowoczesny aparat z możliwością nagrywania materiałów video, statyw, mikroport z akcesoriami, mikrofony kierunkowe, gimbal. Ponadto zakupiliśmy Wirtualne Laboratorium chemiczne Empiriusz, dzięki któremu pracownia chemiczna zostanie wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia angażujących zajęć, a lekcje geometrii przeniosą się w inny wymiar. Empiriusz to: mobilne, samodzielne urządzenie, aplikacja z doświadczeniami w technologii VR, profesjonalne gogle VR wraz z kontrolerami, wbudowany komputer o wysokich parametrach, ekran dotykowy do obsługi urządzenia. Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolera, wykonuje zadania związane z geometrią przestrzenną lub przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie: porusza się po realistycznie wyglądającej pracowni, sięga po probówki i odczynniki, przeprowadza reakcje, wyciąga z nich wnioski i efektywnie uczy się poprzez wirtualne doświadczenie.

Informacje na temat realizacji programu będziemy na bieżąco zamieszczać na stronie internetowej naszej szkoły.

b_156_117_16777215_00_images_aktualnosci2022-23_sp2022-09-16_01.jpgb_156_117_16777215_00_images_aktualnosci2022-23_sp2022-09-16_02.jpgb_156_117_16777215_00_images_aktualnosci2022-23_sp2022-09-16_03.jpg

23.05.2022 - Dodano dział dowozy i odwozy
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins