Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 I miejsce Kamili Klimczyk w 21. edycji konkursu literackiego „O laur Bielskiego” I miejsce Mai Janeczek w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” Natalia Kozińska finalistką Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Szkoła filialna w Dworszowicach Kościelnych - informacje

Drukuj

Szkoła w Dworszowicach Kościelnych jest jedną z najstarszych w województwie łódzkim. W pierwszych latach swojego istnienia nosiła nazwę Czteroklasowa Publiczna Szkoła Powszechna w Dworszowicach Kościelnych Gminy Brzeźnica. W 1930 roku przyłączono do niej szkołę w pobliskim Konstantynowie. Cztery lata później mieszkańcy ukończyli budowę obecnego budynku szkoły, w którym od 1935 naukę pobierali już uczniowie siedmiu klas.
W roku szkolnym 1966/1967 szkoła zaczęła realizować program pełnej szkoły ośmioklasowej i wkrótce została placówką należącą do Zbiorczej Szkoły Gminnej w Nowej Brzeźnicy. Od 1999 roku w związku z reformą edukacji nauka odbywała się w sześciu klasach.
Z dniem 1 września 2012 r. Szkoła Podstawowa w Dworszowicach Kościelnych została przekształcona w sześcioklasową filię Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Brzeźnicy. Od dnia 1 września 2013 r. szkoła funkcjonuje jako trzyklasowa filia z oddziałem przedszkolnym.

Dane teleadresowe:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Brzeźnicy Filia w Dworszowicach Kościelnych

Dworszowice Kościelne Kolonia 74

98-331 Nowa Brzeźnica

tel. 34 311 92 56

Projekt pt. "Upowszechnienie edukacji przedszkolnej w Gminie Nowa Brzeźnica"

23.05.2022 - Dodano dział dowozy i odwozy
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins