Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Dzień Zdrowego Odżywiania Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Nowej Brzeźnicy O marcińskich rogalach i nie tylko...

Szkoła filialna w Dworszowicach Kościelnych - informacje

Drukuj

Szkoła w Dworszowicach Kościelnych jest jedną z najstarszych w województwie łódzkim. W pierwszych latach swojego istnienia nosiła nazwę Czteroklasowa Publiczna Szkoła Powszechna w Dworszowicach Kościelnych Gminy Brzeźnica. W 1930 roku przyłączono do niej szkołę w pobliskim Konstantynowie. Cztery lata później mieszkańcy ukończyli budowę obecnego budynku szkoły, w którym od 1935 naukę pobierali już uczniowie siedmiu klas.
W roku szkolnym 1966/1967 szkoła zaczęła realizować program pełnej szkoły ośmioklasowej i wkrótce została placówką należącą do Zbiorczej Szkoły Gminnej w Nowej Brzeźnicy. Od 1999 roku w związku z reformą edukacji nauka odbywała się w sześciu klasach.
Z dniem 1 września 2012 r. Szkoła Podstawowa w Dworszowicach Kościelnych została przekształcona w sześcioklasową filię Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Brzeźnicy. Od dnia 1 września 2013 r. szkoła funkcjonuje jako trzyklasowa filia z oddziałem przedszkolnym.

Dane teleadresowe:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Brzeźnicy Filia w Dworszowicach Kościelnych

Dworszowice Kościelne Kolonia 74

98-331 Nowa Brzeźnica

tel. 34 311 92 56

Projekt pt. "Upowszechnienie edukacji przedszkolnej w Gminie Nowa Brzeźnica"

13.02.2023 - Zaktualizowano dział "rekrutacja - szkoła podstawowa".
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins