Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Dzień Zdrowego Odżywiania Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Nowej Brzeźnicy O marcińskich rogalach i nie tylko...

VI Dyktando Długoszowskie

Drukuj
Danuta Klimczak Kategoria: Informacja o konkursie
Opublikowano: 16 maja 2023 Odsłony: 104

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2022-23_sp2023-05-16_00.jpg

Szanowni Uczniowie!

Zbliża się 19 maja, Dzień Patrona naszej szkoły – Jana Długosza. Zapraszam więc na kolejną edycję Dyktanda Długoszowskiego. Nie mogę użyć w nazwie przymiotnika „ogólnoszkolne”, ponieważ tym razem – ze względów między innymi organizacyjnych – odbędzie się tylko rywalizacja w kategorii najstarszej wiekowo. 7 czerwca 2023 r. (środa) tekst VI Dyktanda Długoszowskiego napiszą chętni z klas VI – VIII (jeżeli znajdą się zainteresowani z klasy V bądź IV, na pewno nie zablokujemy także ich udziału). Wybaczcie, Młodsi Uczniowie! W kolejnej edycji przywrócimy tradycyjną formułę konkursu.

Chęć uczestnictwa w dyktandzie należy zgłosić do poniedziałku, 5 czerwca (sala nr 15). Wtedy poinformuję o miejscu i godzinie rozpoczęcia zawodów o tytuł Mistrza Ortografii Szkoły.

Nie podaję zakresu reguł ortograficzno – interpunkcyjnych do przygotowania. Spodziewam się, że najstarsi uczniowie swobodnie używają już niemal ich wszystkich. Zamieszczam natomiast w załącznikach teksty konkursowe z lat ubiegłych. Da to orientację w sprawie ich stylu i stopnia trudności.

Pozostaje mi tylko jeszcze raz zaprosić Was, Uczniowie, do podjęcia wyzwania i obiecać, że jak zwykle – dyktando będzie trudne. Wierzę jednak, że sympatycy tego konkursu pod patronatem Długosza nie zawiodą. A może dołączy ktoś jeszcze? Czekam na Was.

Organizatorka Dyktand Długoszowskich
Danuta Klimczak

>> I Dyktando Ogólnoszkolne <<

>> II Dyktando Ogólnoszkolne <<

>> V Dyktando Ogólnoszkolne <<

13.02.2023 - Zaktualizowano dział "rekrutacja - szkoła podstawowa".
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins