Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę Do Hymnu! Szkoła Filialna w Dworszowicach Kościelnych

VI Dyktando Długoszowskie

Drukuj
Danuta Klimczak Kategoria: Informacja o konkursie
Opublikowano: 16 maja 2023 Odsłony: 509

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2022-23_sp2023-05-16_00.jpg

Szanowni Uczniowie!

Zbliża się 19 maja, Dzień Patrona naszej szkoły – Jana Długosza. Zapraszam więc na kolejną edycję Dyktanda Długoszowskiego. Nie mogę użyć w nazwie przymiotnika „ogólnoszkolne”, ponieważ tym razem – ze względów między innymi organizacyjnych – odbędzie się tylko rywalizacja w kategorii najstarszej wiekowo. 7 czerwca 2023 r. (środa) tekst VI Dyktanda Długoszowskiego napiszą chętni z klas VI – VIII (jeżeli znajdą się zainteresowani z klasy V bądź IV, na pewno nie zablokujemy także ich udziału). Wybaczcie, Młodsi Uczniowie! W kolejnej edycji przywrócimy tradycyjną formułę konkursu.

Chęć uczestnictwa w dyktandzie należy zgłosić do poniedziałku, 5 czerwca (sala nr 15). Wtedy poinformuję o miejscu i godzinie rozpoczęcia zawodów o tytuł Mistrza Ortografii Szkoły.

Nie podaję zakresu reguł ortograficzno – interpunkcyjnych do przygotowania. Spodziewam się, że najstarsi uczniowie swobodnie używają już niemal ich wszystkich. Zamieszczam natomiast w załącznikach teksty konkursowe z lat ubiegłych. Da to orientację w sprawie ich stylu i stopnia trudności.

Pozostaje mi tylko jeszcze raz zaprosić Was, Uczniowie, do podjęcia wyzwania i obiecać, że jak zwykle – dyktando będzie trudne. Wierzę jednak, że sympatycy tego konkursu pod patronatem Długosza nie zawiodą. A może dołączy ktoś jeszcze? Czekam na Was.

Organizatorka Dyktand Długoszowskich
Danuta Klimczak

>> I Dyktando Ogólnoszkolne <<

>> II Dyktando Ogólnoszkolne <<

>> V Dyktando Ogólnoszkolne <<

19.02.2023 - Zaktualizowano dział "Rekrutacja"
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins