Śląska przygoda
Do tej wycieczki szykowaliśmy się już od jesieni. Wspaniały 3-dniowy pobyt uczniów klas IV–ych i Va naszej szkoły wraz z opiekunami panią Agnieszką Krajewska, Justyną Rełkowską, Małgorzatą Mesjasz i panem Przemysławem Psztyrem dziś przeszedł do historii. Nie możemy jednak nie podzielić się naszymi wrażeniami i fotorelacją z wyjazdu.
W naszą wyprawę wyruszyliśmy wczesnym rankiem 27 maja. Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki były Katowice, gdzie podziwialiśmy zrewitalizowany i podzielony na strefy Rynek z Teatrem Śląskim im. Władysława Wyspiańskiego, zmodernizowany dworzec kolejowy oraz strefę relaksu na rynku. W stolicy województwa śląskiego zobaczyliśmy i poznaliśmy historię powstania oraz przeznaczenie słynnego Spodka, a także ciekawego architektonicznie budynku, w którym mieści się Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Kolejnym przystankiem naszej wycieczki był deptak nad Wisłą w Ustroniu – podczas spaceru podziwialiśmy malowniczą okolicę Beskidu Śląskiego oraz liczne małe wodospady na rzece Wiśle. Zmęczeni ale w znakomitych humorach późnym popołudniem dotarliśmy do Centrum Wypoczynkowo – Szkoleniowego „Gwarek”, które stało się naszym wycieczkowym domem. Z okien pokoi rozciągały się piękne widoki na górski krajobraz, do dyspozycji na terenie ośrodka mieliśmy boisko, plac zabaw, piłkarzyki, bilard, stół do tenisa stołowego oraz salę, w której można organizować dyskoteki. Po zakwaterowaniu w pokojach i smacznej obiadokolacji świetnie bawiliśmy się na dyskotece.
Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy autokarem na parking u podnóża Czantorii. Wejście na szczyt było naszym celem, który zrealizował każdy z uczestników. Po około 3 godzinach marszu pod górę, zmęczeni ale dumni z siebie dotarliśmy na szczyt Czantorii, co zostało przez nas udokumentowane fotograficznie. Wyprawa na Czantorię nie była jednak ostatnim punktem tego dnia. Po powrocie do ośrodka i po smacznej obiadokolacji nadszedł czas na gry i zabawy sportowe.
Ostatni dzień przeznaczyliśmy na poznanie historii oraz zwiedzania Wisły – rodzinnej miejscowości znakomitego skoczka narciarskiego Adama Małysza. Zobaczyliśmy m.in. skocznię narciarską w Wiśle Malince; park z miniaturami zamków; pomnik Wisełki – odsłonięty przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, amfiteatr, w którym odbywają się, w okresie letnim, liczne występy oraz słynny pomnik Adama Małysza z czekolady.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było „Funzeum” - Muzeum Światła i Kolorów w Gliwicach, gdzie przeżyliśmy niesamowitą 3-godzinną przygodę z kolorami i światłem.
Późnym wieczorem powitaliśmy rodziców oczekujących na dziedzińcu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowej Brzeźnicy. Już dziś na wspomnienie tak wspaniałego wyjazdu, budzą się w nas apetyty na kolejne wyprawy, których nie zabraknie w nowym roku szkolnym. To co człowiek zobaczy i zwiedzi zostaje w jego sercu na zawsze. My opiekunowie cieszymy się, że rozbudziliśmy w swoich wychowankach zamiłowanie do podróży, głód wiedzy oraz ciekawość świata.