Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi
Podczas obchodów Dnia Ziemi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Nowej Brzeźnicy uczestniczyli w różnych pracach i konkursach. Celem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego w następstwie rozwoju cywilizacyjnego. Cały rok trwała zbiórka zużytych baterii. Chcieliśmy zebrać jak największą ich ilość, ponieważ jako odpady niebezpieczne dla środowiska nie powinny trafić na wysypisko śmieci. Ważne było również podczas tego dnia podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i wyrobienie nawyku gromadzenia zużytych baterii.
Podczas obchodów Dnia Ziemi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Nowej Brzeźnicy uczestniczyli w różnych pracach i konkursach. Celem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego w następstwie rozwoju cywilizacyjnego.
Cały rok trwała zbiórka zużytych baterii. Chcieliśmy zebrać jak największą ich ilość, ponieważ jako odpady niebezpieczne dla środowiska nie powinny trafić na wysypisko śmieci. Ważne było również podczas tego dnia podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i wyrobienie nawyku gromadzenia zużytych baterii.
Kolejnym punktem programu realizowanego w związku z obchodami Dnia Ziemi był udział uczniów w konkursie plastycznym na plakat i transparent pt. "SOS dla Ziemi". Dzięki nim powstała pouczająca szkolna wystawa pod kierunkiem p. Suskiej i p. Kozińskiej pt. "Żyj w zgodzie z przyrodą". Następnym zadaniem było wykonanie tabliczek z napisami związanymi z ochroną zieleni np. "Szanuj zieleń", "Szukaj kosza", "Nie łam gałęzi".
Kolejnym przedsięwzięciem było zorganizowanie przemarszu ulicami Brzeźnicy. Promowaliśmy podczas happeningu dbałość o własne zdrowie i czystość Ziemi wśród społeczności lokalnej. W akcji wykorzystaliśmy transparenty z hasłami ekologicznymi, umieściliśmy w parku tabliczki nawołujące do ochrony zieleni. Całość działań jakie zostały podjęte w tym dniu spotkały się z pozytywnym i entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów i społeczności lokalnej.
fot. Karolina Kmieć