Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę Do Hymnu! Szkoła Filialna w Dworszowicach Kościelnych

Szkoła filialna w Dworszowicach Kościelnych - informacje

Drukuj

Szkoła w Dworszowicach Kościelnych jest jedną z najstarszych w województwie łódzkim. W pierwszych latach swojego istnienia nosiła nazwę Czteroklasowa Publiczna Szkoła Powszechna w Dworszowicach Kościelnych Gminy Brzeźnica. W 1930 roku przyłączono do niej szkołę w pobliskim Konstantynowie. Cztery lata później mieszkańcy ukończyli budowę obecnego budynku szkoły, w którym od 1935 naukę pobierali już uczniowie siedmiu klas.
W roku szkolnym 1966/1967 szkoła zaczęła realizować program pełnej szkoły ośmioklasowej i wkrótce została placówką należącą do Zbiorczej Szkoły Gminnej w Nowej Brzeźnicy. Od 1999 roku w związku z reformą edukacji nauka odbywała się w sześciu klasach.
Z dniem 1 września 2012 r. Szkoła Podstawowa w Dworszowicach Kościelnych została przekształcona w sześcioklasową filię Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Brzeźnicy. Od dnia 1 września 2013 r. szkoła funkcjonuje jako trzyklasowa filia z oddziałem przedszkolnym.

Dane teleadresowe:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Brzeźnicy Filia w Dworszowicach Kościelnych

Dworszowice Kościelne Kolonia 74

98-331 Nowa Brzeźnica

tel. 34 311 92 56

Projekt pt. "Upowszechnienie edukacji przedszkolnej w Gminie Nowa Brzeźnica"

19.02.2023 - Zaktualizowano dział "Rekrutacja"
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins