Ślubowanie pierwszoklasistów Konkurs wiedzy o bezpiecznym internecie rozstrzygnięty! Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka w Nowej Brzeźnicy Fabian Adamik wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"!

"Maleńka przyszła Miłość"

Drukuj
Lidia Taranek Kategoria: PSP w Nowej Brzeźnicy
Opublikowano: 24 grudnia 2019 Odsłony: 713

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2019-20_sp2019-12-24_jas.JPG

"W ten świąteczny czas,
Niechaj miłość będzie w nas.
Pokój wokół niech panuje,
A nad złem dobro króluje!
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia."

Nadszedł grudzień, a wraz z grudniem przyszły święta... Współczesna choinka, jak uczy Kościół,  jest odwzorowaniem drzewa rajskiego – drzewa życia, pod którym rozpoczęła się historia ludzkości. Natomiast gwiazda na szczycie drzewka symbolizuje gwiazdę betlejemską, która wiodła Trzech Króli do Dzieciątka Jezus. Gorejące na gałązkach świeczki przypominają o nigdy niegasnącej Bożej miłości do ludzi. To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy – Bóg się rodzi w człowieku. Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniu 19.12.2019 r. klasy III i IV przedstawiły historię Bożego Narodzenia. Kolędy zaśpiewane przez zespół „Nuty i My” wprowadziły nas w nastrój świąt. Piękna scenografia zaparła dech w piersiach widowni. Przybyli goście i uczniowie ze starszych klas z zachwytem podziwiali Świętą Rodzinę, aniołów, pasterzy czuwających przy ognisku, Trzech Króli spieszących do stajenki z darami i diabełki, które próbowały wprowadzić zamęt i chaos. Rozbrzmiały przepiękne kolędy i pastorałki. Historia niosąca miłość i nadzieję wzruszyła naszą widownię, która nagrodziła wysiłek małych aktorów gromkimi brawami. Uroczystość zakończyło przemówienie pani dyrektor Elżbiety Bąk oraz proboszcza parafii w Nowej Brzeźnicy księdza Wiesława Sochańskiego

Jasełka przygotowały panie Irena Warzecha i Lidia Taranek. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani Elwira Maciuch, a pan Marcin Kmieć przygotował uczniów z zespołu "Nuty i My". Dziękujemy również panu Przemysławowi Psztyr i Łukaszowi Trzepizur za pomoc przy scenografii oraz wszystkim koleżankom, które przyczyniły się uświetnienia tej uroczystości.
Lidia Taranek, Irena Warzecha.

>> GALERIA ZDJĘĆ <<

10.10.2020 - Zaktualizowano kalendarz wydarzeń.
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Nowej Brzeźnicy 2012/2013 | Joomla 3 Templates Joomlaskins